چهار شنبه ٢٧ دی ١٣٩٦ 3 دیدگاه

 

مقاله دفاع از زالو درماني علمي


( اين مقاله در زمان وزارت اقاي دکتر لنکراني نوشته شده است )


بسم الله الرحمن الرحيم


پيامبر اكرم (ص) : خداوند هر دردي را آفريد ، درمان آن را هم آفريد .


در حيطه روشهاي درماني طب سنتي ايران هرازگاهي مطالبي در مخالفت و موافقت مطرح مي گردد. كه اين خود به احياء اين سرمايه عظيم كه به جرأت مي توان گفت بالاتر از نفت است كمك مي نمايد . اين روزها بحث بر سر زالو درماني بسيار است آن هم بخاطر اينكه صدها پزشك محقق در طب سنتي ايران در حال حاضر از زالو درماني به عنوان يك روش درماني موثر استفاده مي نمايند و خيل عظيم مردم براي استفاده از اين روش درماني طب سنتي ايران بحدي است كه گاهي در ماههايي از سال در كشور با كمبود زالو مواجه مي شويم در اين شرايط جديد مطمئناً نقدها و حمايتها از زالو درماني بيشتر مطرح شده و به صدا وسيما و نشريات معتبر هم كشيده شده است به طوريكه روزانه دهها نفر حضوري يا تلفني با اينجانب تماس مي گيرند و در مورد زالو درماني علمي سئوال مي كنند لذا با احترام به تمام مسئولين دلسوز کشور كه دغدغه سلامت مردم را دارند و جهت اطلاع عموم مردمي كه با پشتوانه ي هزاران سال تمدن عظيم ايراني زندگي مي كنند ، موارد زير در مورد زالو درماني علمي تقديم مي گردد:

1- ابتدا سئوال اين است كه معيار سنجش علمي يا غير علمي بودن يك موضوع در كجا و با چه كسي است ؟

اجازه بدهيد جواب اين سئوال را از زبان  دكتر حداد عادل  بيان كنيم كه در دفاع از طب سنتي مقاله ای را  نگارش نموده اند .

199

دكتر حداد عادل مي فرمايند :

شايد مهمترين اعتراض كه مخالفان طب سنتي از لحاظ نظري بر اين طب وارد مي كنند اين است كه مي گويند طب سنتي علمي نيست ( البته زالو درماني يكي از اصلي ترين روشهاي درماني طب سنتي ايران است ) و منظور آنان اين است كه در طب سنتي مباني و معاني وجود دارد كه درك آنها مطابق روشهاي علم جديد غربي ممكن نيست . و به همين دليل بايد از اين شيوه طبي دست شست و آن را رها كرد تا در انبار تاريك تاريخ خورده شود . نخست مي پرسيم از كجا معلوم است كه شناخت هستي و درك انحناء گوناگون عملكرد اجراء آن جز با روش علم جديد غربي امكان نداشته باشد ؟ تنها كساني مي توانند ادعا كنند كه هر آنچه در قالب علم جديد نگنجيده بيهوده و باطل است كه از اين علم بي خبر باشند ، و الا همه محصلان ومعلمان علوم مي دانند كه در هيچ كجاي اين علم جديد بحثي علم از اين نيست كه شناخت هستي و خواص و خصوصيات آن ، جز از طريق شيوه هاي خاص اين علم ممكن نيست . اكنون در مغرب زمين كه خود مهد جديد است در وجود حقايقي كه درك آنها با شيوه هاي علم جديد ميسر نيست و يا لااقل تا كنون ميسر نشده ترديدي باقي نمانده است .

اما در بحث طب نكته اي كه در اينجا بايد دقيقاً مورد توجه قرار گيرد اين است كه غرض از طب چيست ؟ آيا نه اين است كه غرض از طب حفظ سلامت و رفع بيماري است و تنها ملاك معتبر بودن يا نبودن يك نظام طبي تنها آن است كه چنين غرضي حاصل شود . بنابراين اگر ما با يك سنت طبي سر و كار داشته باشيم كه بتواند بيماريها را با تجويز دارو و يا برخي تدابير ديگر ( مثل زالو درماني ) درمان كند ولي در عين حال كيفيت دقيق علمي نحوه حصول آن در درمان بر ما معلوم نباشد اين جهل و ناآگاهي ما از ارزش آن سنت طبي نمي كاهد ، زيرا غرضي كه از طب منظور است حاصل آمده كه همان معالجه بيماري است و بر عكس اگر

200

طبي باشد كه مثلاً به شيوه هاي علم جديد خاصيت و تأثير مواد مختلف را ولو با تحليلهاي رياضي بيان كند و مراحل بيماري و درمان را دقيقاً و مو به مو به صورت نظري تقرير نمايد اما در عمل از معالجه بيمار عاجز باشد آن شيوه طبي معتبر محسوب نمي شود .

خلاصه اينكه در طب بايد به نوعي پراگماتيسم قائل بود و ملاك اعتبار را در عمل جستجو كرد نه در نظر گيريم كه ثابت شود كه طب سنتي از لحاظ نظري و بر پايه معيارهاي طب جديد نادرست و بي اعتبار است اگر در عمل از همين طب نتايج مطلوب بدست آيد و درد درمان شود و بيمار شفا يابد آن طب معتبر است .

ادعاي علمي نبودن طب سنتي وقتي موجه است كه اين طب به محك روشهاي علم جديد زده شده باشد كه همه مي دانيم چنين كاري هنوز صورت نگرفته است . اتفاقاً در چند مورد كه صاحب نظران بعضي از مفاهيم طب سنتي را با توجه به علم جديد مورد تفسير و تشريح قرار داده اند معلوم شده كه با اصول علم جديد مغايرت ندارد . ( اينها مطالبي بود كه رئيس مجلس شوراي اسلامي يعني رأس هرم قانون گذاري ايران در مورد طب سنتي بيان فرموده بودند )

2- اما در مورد زالو درماني علمي موضوع اظهر من الشمس است كه دلايل آن بيان مي نمائيم :

زالو درماني را سازمان غذا و داروي آمريكا (Food and Drag Administration) (FDA) كه يكي از بالاترين مراجع علمي دنياست تأئيد نموده و همه پزشكان جهان مي دانند كه هر دارو يا غذايي در دنيا اگر صد در صد علمي نباشد محال است به تأئيد FDA برسد و از طرفي اگر FDA موضوعي را تأئيد كند در تمام مراكز علمي جهان معتبر است ( ( FDA US 20 , 158 159

*در حال حاضر در بسياري از كلينيك ها و بيمارستانهاي معتبر دنيا از جمله آمريكا ، روسيه ، انگلستان ، آلمان ، چين و هند و .... زالو درماني علمي در حال انجام است در حال حاضر بهترين زالوي درماني جهان ، زالوي  ايران است كه در غرب هر 10 عدد آن به قيمت يك بشكه نفت به فروش مي رسد .

*بزرگترين پزشكان معروف دنيا از جمله جوزف آيتون جراح ترميمي بيمارستان ماساچوست آمريكا پروفسور ايراليواز دانشگاه مون پليه ( فرانسه ) پروفسور مي ير آلتون زاخارين روسي ، پژوهشگران دپارتمان فارماكولوژي دانشگاه كنتاكي ، دكتر آلبرت كراشينيوك و بيش از 2 هزار پزشك عضو مؤسسه حجامت ايران نه تنها زالو درماني را علمي مي دانند بلكه بعد از سالها مطالعه ، تحقيق و درمان با زالو درماني علمي ساليانه جان هزاران انسان را نجات داده اند .

*در دنيا شركت هاي معتبر و كرسي هاي معتبر دانشگاهي وجود دارد كه روشهاي زالو درماني را به دنيا معرفي مي كنند از جمله كرسي زالو درماني سن پترزبورگ (MAPS) و شركت Leech USA و ساليانه ميلياردها دلار در دنيا هزينه خريد زالو مي شود كه به عنوان مثال تنها در اوايل قرن نوزدهم سالانه 30 ميليون زالو از آلمان به آمريكا صادر شده و براي مصارف درماني به كار گرفته شده است .

*در حال حاظر كارشناسي ارشد طب سنتي در دانشگاه علوم پزشكي كشور در حال تدريس است و امسال كنكور كارشناسي ارشد طب سنتي ايران براي پزشكان برگزار شد و اين رشته مصوب شوراي عالي آموزش پزشكي بوده كه زالو درماني يكي از مباحث يك درس چهار واحدي آن است يعني زالو درماني در دانشگاههاي ايران در حال تدريس است .

*كتاب قانون بوعلي سينا كه در يك رفرنس جهاني است و چهار صد سال در دانشگاههاي معتبر جهان تدريس شده است بارها زالو درماني را به عنوان يك روش درماني معرفي نموده است و

202

اين كتاب از طرف وزارت بهداشت به عنوان رفرنس دانشگاهي تصويب شده و در حال حاضر از مطالب آن در دانشگاه تهران براي تدريس پزشكان رشته كارشناسي ارشد طب سنتي استفاده مي شود و هر منبع و رفرانسي كه مورد تأئيد وزارت بهداشت باشد ، استفاده از روشهاي درماني آن براي پزشكان كاملاً قانوني است .

*اينجانب تا بحال بيش از چند ميليون عدد زالو براي درمان بيمارانم در طول 17سال استفاده نموده ام كه حتي يك مورد عارضه جدی و خطرناک نداشته ام چراکه اندیکاسیونها و کنترا اندیکاسیونها را رعایت کردم  و  بيمارانی را با اين روش درمان نموده ام كه پرونده تمام آنها آماده است و از بسياري از آنها تصاوير و فيلم قبل و بعد از درمان انجام شده كه آماده براي ارائه به مراجع علمي داخلي و خارج كشور است .

*در دنيا كتب و مقالات معتبر زيادي در مورد زالو درماني علمي به چاپ رسيده و در حال حاظر در بيمارستانها و مراكز علمي جهان در حال مطالعه است كه بسياري از آنها در مؤسسه تحقيقات حجامت خراسان شمالي موجود بوده و مسئولين عزيز و انديشمندان مي توانند با مراجعه به مؤسسه آنها را از نزديك مشاهده نمايند .

*از آنجائي كه به قول آقاي دكتر حداد عادل رئيس مجلس شوراي اسلامي تنها اعتبار يك روش درماني در طب شفاي بيماران است . هر روز در اقسا نقاط ايران و جهان هزاران انسان با استفاده از روشهاي علمي زالو درماني توسط پزشكان شفا پيدا مي كنند كه از پرداخت ميلياردها دلار هزينه درمان معاف مي شوند

*در جلسه اي كه با حضور وزير محترم بهداشت جناب آقاي دكتر لنكراني ، رئيس دانشگاه علوم پزشكي اصفهان ، دكتر حسن كامران نماينده اصفهان ، دكتر سيد احمد ثاقبي استاد دانشگاه و متخصص داخلي ، دكتر محمد عزيز خاني ( پزشك رئيس جمهور) و اينجانب دكتر حسن حاج طالبي در دفتر ايشان برگزار شد ، زالو درماني علمي را معرفي نموديم و دكتر محمد عزيز خاني

203

در مورد زالو درماني علمي صحبت نمودند . و به وزير محترم و دلسوز عرض كرديم ما با زالو درماني جان بسیاریاز بیماران را در سال از جراحي و بيماريهاي لا علاج نجات مي دهيم و ايشان هم قول دادند از مطالب و منابع ما استفاده نمايند .

* در اينترنت صدها سايت علمي زالو درماني وجود دارد كه براي سهولت كار مي توانيد به سايت هاي Leech therapy مراجعه نمائيد . ( زالو =Leech ) و تا بحال يكصد نوع ماده از بزاق زالو شناخته شده است كه هر كدام اثر معجزه آسايي دارد .

*تا به حال توسط اينجانب دكتر حسن حاج طالبي ، دكتر محمد عزيز خاني ، و دهها پزشك ديگر و بسياري از سران  جمهوري اسلامي زالو درماني شده اند كه جوابهاي قابل قبولی براي آنها داشته و مي توانيم اسامي اين بزرگوران را معرفي نمائيم و آنها زالودرماني را قبول دارند .

لذا با توجه به اينكه ما دست تمام منتقدان اين روش درماني را مي بوسيم و حاضريم در هر زمان لازم بدانند بصورت زنده مناظره علمي در مورد زالو درماني برگزار نمائيم . اعلام مي داريم زالو درماني كه در ايران قدمت 2500 ساله دارد از افتخارات ايران است و ما حاضريم با يك برنامه مدون علمي اثبات نماييم كه با پرورش زالو و استفاده از آن شيرهاي نفت را بر روي خارج ببنديم و سرمايه آن را از زالوي ايراني كسب كنيم و اينجانب اولين كتاب درمان بيماران لاعلاج را كه با زالو ، حجامت و گياه بوده تأليف نموده ام و چاپ و منتشر شده است .

 

                                                                  دكتر حاج طالبي

كارشناس و محقق در زالو درماني علمي             

 

 نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
آدرس سایت :
Captcha
کد تصویر بالا (حساس به بزرگی و کوچکی) : 


خبرخوان سایت بهنام شاه جهانی
شما هم می توانید با داشتن آدرس فید این سایت از تغییرات آن مطلع شوید .
بـازدیـد امــروز :
کـل بازديد ها :
٤٨٠   نفر
١٧٣٩٩٥٨   نفر
زالودرماني ايراني iranianleechtherapy زالودرماني مدرن طب سنتي   زالودرماني - زالودرماني مدرن - طب سنتي ايران  مديريت زالودرماني - پزشک طب سنتي - انسداد عروق کرونر   زالو و زيبائي پوست -   دکتر حاج طالبي  زالودرماني علمي  جرم شفا  طب سنتي ايران   زالو درماني   جرم   زندان   10 سال تجربه زالودرماني بدون عارضه  مولي علي عليه السلام  تجربه بالاتر از علم  طبايع   مزاج ها  صفرا  سودا  بلغم  خون يا دم  زالودرماني ايراني  زالو جراح کوچک  نجات از جراحي   بواسير   ترکيه  پرورش زالو   گياهان داروئي  زالوي طبيعي   زالوي پرورشي   کلينيک زالو درماني  درمان ايدز   هپاتيت   رفتار زالو   leech  leech therapy  زالو و درد  Leeches and pain treatment  حجامت  فصد  زالو   نقاط اکيو پانکچر  The leeches  cupping   phlebotomy  حجامت  cupping   phlebotomy  زالو اندازي  سرطان تيروئيد  خارش   محل گزش زالو  Itching is normal leech bite  بيماران ديابتي   Leeches and diabetic patients  دمل چرکي   نجات از جزاحي  آلوپسي آرآتا  leech therapy  زالودرماني  بلفاريت  التهاب ابه پلکهاي چشمها  التهاب لبه پلک  طب موثر  blepharitis   blepharitis   blepharitis   blepharitis   blepharitis   blepharitis   blepharitis   انجمن زالودرمانی انگلستان  BRITISH ASSOCIATION OF HIRUDOTHERAPY (B A H)  دکتر حسن حاج طالبی   نمایندگی انحصاری   leech therapy  پيرمردي که به خاطر ابتلا به بيماري برگر انگشتان پايش قطع شد  دکتر کنستانتین سوخوف   رئیس سازمان جهانی زالودرمانی